Pegem Atıf İndeksi

Değerli Okuyucularımız,

Pegem Atıf İndeks’i (PATİ), Pegem Akademi Yayıncılık tarafından basılan kitaplara erişmek, atıf yapmak ve diğer yazarların tarafımızca basılan kitaplarda ki atıflarını takip etmesi amacıyla kurulmuştur. 2016 yılından itibaren yayınevimiz tarafından basılan tüm kitaplara ve kitap bölümlerine DOI numarası verilmeye başlanmıştır. Süreç içerisinde eski basım kitaplarımıza da geriye doğru DOI numarası verilerek sisteme eklenecektir.

Web sitemize üye olarak, yayımlanan kitaplarımızdan haberdar olabilir, kendi çalışmalarınıza yapılan atıfları takip edebilirsiniz. Arşiv bölümünden DOI numarası atanan ve sisteme girişi yapılan kitaplarımıza erişebilirsiniz. İlgili kitabın “içindekiler” bölümüne giriş yaparak kitabın bölümlerine ulaşabilirsiniz. Birden fazla yazarlı ve bölümlü kitaplarda kitap ismi ile aynı adı taşıyan bölümden kitabın satışının yapıldığı web sitemize ve DOI numarasına erişebilir, kitabın tümüne ait mizanpaj sayfasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bu mizanpaj sayfasından sonra kullanımınıza sunulan bölümler sırası ile kitaba ait bölümlerdir. Her bir bölüme giriş yaparak ilgili bölümde yapılan atıflara ve ilgili bölümün DOI numarasına erişebilirsiniz.

Sistemimiz Crosreff sistemi ile entegreli çalıştığından, Endnote, Mendeley vb. akademik araçlardan DOI numarası ileilgili yayına yapılan atıfın çıktısını doğrudan alabilirsiniz.

Pegem Atıf İndeksi’ne göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Pegem Akademi YayıncılıkCreative Commons Lisansı
TUDEB is licensed under a Creative Commons License.